Friedrich Nietzsche. SEALPOOL HEAD JA KURJA. TULEVIKUFILOSOOFIA EELMÄNG

Friedrich Nietzsche.

Sealpool head ja kurja. Tulevikufilosoofia eelmäng

Tõlkinud Jaanus Sooväli

Première traduction estonienne de Par-delà bien et mal, réalisée par Jaanus Sooväli, avec un commentaire et une postface.

First translation of Beyond Good and Evil into Estonian. Translated by Jaanus Sooväli, with commentaries and an afterword.

See 1886. a. ilmunud teos kuulub Friedrich Nietzsche (1844–1900) hilisemasse loomeperioodi.

“Nõnda kõneles Zarathustra” oli valmis saanud ning varasematest teostest üle jäänud materjali üle vaadates sündis täiesti uus, kultuurilis-inimkesksetest ja moraalsetest teleoloogiatest vabastav ning süütu kosmilise mängulisuse poole püüdlev tekst.

“Sealpool head ja kurja” koosneb üheksast peatükist ning selle temaatiline haare ulatub filosoofia põhiprobleemidest kuni rahvaste, isamaade ja naisteni. Teos algab väitega, et tõde on naine. Sellest lähtuvalt võib arvata, et naistest kõneldes filosoofiast siiski kuigi kaugele ei minda.

Raamatule on ülevaatliku ja allusioone loova järelsõna ning kommentaarid kirjutanud tõlkija Jaanus Sooväli. Tõlkes on arvestatud Nietzschele omaste lauseahelike ja tema mõtte tulise voolamisega üle igasuguste keele- ja meeledogmade.

 

  • Tartu
  • Ilmamaa Kirjastus
  • 2017
  • 288 lk
  • ISBN : 9789985773659

 

 

 

 

 

 Citer ce billet
Patrick Wotling (2017, 10 juillet). Friedrich Nietzsche. SEALPOOL HEAD JA KURJA. TULEVIKUFILOSOOFIA EELMÄNG. GIRN. Consulté le 13 juin 2024, à l’adresse https://doi.org/10.58079/p23c

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.